Myšlenka založit spolek, který by se zaměřil na otázky každodenního chodu a života našeho města, vznikla v létě 2017. A teď jsme tu: tvůrčí platforma pro ty, kteří chtějí něco změnit a udělat z Rudné lepší místo pro život. Jsme platformou pro většinu z vás a rádi mezi sebou uvítáme každého, kdo je ochoten věnovat třeba i krátkou chvíli svého času a podělit se o svůj elán, zkušenosti či nápady. Možností spolupráce je hodně – od organizace společenských akcí po řešení konkrétních problémů Rudné.

Organizujeme akce s přínosem pro obyvatele Rudné – v dubnu jsme osázeli v Růžové ulici chybějící místa v aleji 24 ovocnými stromky a odpoledne si zpestřili posezením u ohně a opékáním. Naše aktivity budou pokračovat už v červnu, kdy plánujeme další akci. Takováto společná setkání bychom rádi opakovali jednou za čtvrt roku.

Každý týden se scházíme ve středu od 16 do 20 hodin v Obecním domě na Masarykově ul. 105/4 (v budově je pošta) v místnosti v 1. patře. Je v našem městě něco, co si myslíte, že je třeba řešit? Přijďte nám to říct. Může se stát, že se s myšlenkou ztotožníme a za pomoci našich členů ji dotáhneme a doladíme. Může se jednat i o problém, se kterým jste nepochodili na městském úřadu, či se vám nabízené řešení nezamlouvá.

Nebo jste člověk, který by chtěl v našem městě vyřešit jednu konkrétní věc nebo oblast? Máte nápad jak zlepšit třeba systém svozu odpadu či jste odborníkem na životní prostředí a vše co se v této věci u nás děje vás zajímá? Jste profík ve svém oboru a vidíte, že se něco u nás v Rudné nedělá tak dobře, byste si představoval? Máme pro vás místo v našem (vašem) spolku. Máte chuť připravit společenskou akci nebo zábavu pro děti nebo pro seniory? Pojďme do toho společně.

Jste odborník na reklamu? Vaše schopnosti mohou pomoci městu v co nejlepším pronájmu reklamních ploch. Město Rudná je vlastníkem mostu přes dálnici D5… To je jen jeden příklad toho, jak komplexní věcí je samospráva Rudné.

Zaujaly Vás výše popsané modelové činnosti a situace? Jsme ochotni jít ještě dál v řešení těchto témat. Náš spolek chce nejen o věcech debatovat, ale reálně je prosazovat. Protože vliv na chod města je možný jen z pozice zastupitele, chceme do komunálních voleb sestavit kandidátku z lidí, kteří mají Rudné co nabídnout.

S naším spolkem chceme „probudit“ obyvatele Rudné a dát jim platformu pro tvůrčí činnost.