Náš spolek „Žijeme Rudnou“ úspěšně jednal se zástupci Lesů ČR o možnosti zřídit parkovací plochy na Blýskavě u hájovny Vypich.

Mnozí z nás tam pravidelně jezdí za procházkami a odpočinkem, ale často není kde zaparkovat a výlet tedy nezačíná zrovna radostně. Chybí tu zázemí. Také si myslíme, že oblíbená procházková trasa po horizontu od hájovny směrem k Nenačovicím (tzv. Stará cesta; od hájovny furt za nosem) by mohla doznat vylepšení. A teď to hlavní: Máme přislíbeno, že Lesy ČR umožní instalaci laviček, stolů a přístřešků podél této trasy. Kromě toho jsme probírali i instalaci naučné stezky, která obeznámí výletníky s okolní přírodou.

Záměr budeme prezentovat 27. června na jednání zastupitelstva Rudné, kde se budeme snažit pro něj získat podporu. Ze strany města by stačilo vyčlenit prostředky na nákup odpočívadel v rozpočtu na rok 2019, což také budeme navrhovat. Odhadujeme, že částka do 90 tisíc korun by stačila na instalaci tří odpočívadel. Ostatní investice by měly být realizovány z prostředků Lesů ČR.

A teď to nejlepší. Realizace parkovací plochy by byla možná ještě letos na podzim! Instalace odpočívadel pak na jaře 2019.

Pokud vše dobře dopadne, mohli bychom se na Blýskavu dostat snadno autem, pohodlně zaparkovat a procházku spojit třeba s piknikem. Ale co když auto nemáme nebo ho prostě chceme nechat doma? Tuto otázku náš spolek, Žijeme Rudnou, také intenzivně řeší. Jednáme o úpravě vedení trasy cyklostezky, které by pak umožnila dojít či dojet z Rudné až do lesa bezpečně.

Napište nám, co si o záměru myslíte. Máte představu, jak by se to dalo vylepšit? Sledujte činnost spolku „Žijeme Rudnou“ a přijďte nás podpořit na podzim k volbám.